- Filmy
- Filmobanka
- Battle of the Sexes / Souboj pohlaví (2017)
Battle of the Sexes / Souboj pohlaví (2017)
Základní informace o filmu
Sekce a rozdělení filmů
Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm CZ)
Uživatelské recenze
Tento film jsem s chutí zhlédl a mohu říci, že sice není žádná bomba, ale přesto je důležitou poctou Billie Jean - "předchůdkyni" Martiny - a jistě si takovou poctu bývalá světová tenisová lesbická hvězda zaslouží.
Dominantou snímku, i když ne u mě na úplnou desítku, jsou herecké výkony a za nimi potom příběh, námět. Cz dabing byl tentokráte pro mě spíše průměrný a u zpracování mi nevadilo ani to, na co si stěžují někteří jiní na jiných serverech (že hlavní hrdinové místo tenisu jen "pinkali"), neboť u závěrečného zápasu už je vždy z dálky vystřídali skuteční tenisté, ale spíše ten příliš americký závěr, kdy aby vystupňovali primitivnějšího (amerického) diváka, minuty se vleče rádoby sladkobolné "drama", jakoby měl nastat konec světa, a přitom každý ví, jak to dopadne.
Vcelku pěkně a vkusně byl zpracován vztah mezi Billie a Marylin a pro mě byla moc milá postava manžela Billie - Larryho Kinga. Austin Stowell ji zahrál s takovou pokorou, jakoby postava tušila, co jí v budoucnu čeká ...