Recenzi napsal/a Jorja
Všemu jsem nerozuměla, ale je to docela zábavná a osvěžující (i když spíš amatérská) věc. Na festivalu by to mělo úspěch.
Krátká milá konverzačka.
Velice silný film o zbytečné smrti jednoho kluka s velkým srdcem, který toho v životě moc dobrého nazažil. Kromě samotné smrti pro mne bylo hodně drsné to, jak se sebevědomě vyjadřovaly některé xenofobní učitelky a další zastánci tzv. slušného maloměsta. Dokument nechává názor na divákovi a zastánci agresora dostávají dostatečný prostor vyjádřit se. Paradoxně mladistvý vrah Larryho dostává nakonec od společnosti víc podpory, než kdy dostala samotná oběť.
Mám za sebou pár dílů. Vydařený sitcom, i když některé postavy mi připomínají charaktery z Parks and Recreations. Homosexualita šéfa oddělení je podána úplně přirozeně. Není z ní dělán skandál ani se nepřehlíží. Nový šéf je gay, a proto mu trvalo hodně dlouho než se dostal do vedoucí funkce, takže si hodlá pohlídat dosavadní výstřelky hlavního hrdiny.
Nejde o žádnou hloubkovou studii různých terapií homosexuality. Christian Jessen na začátku (a na konci) podstoupí něco jako falometrický test, který ho "potvrdí" jako 100% gaye. Vyzkouší nějaké staré způsoby léčení homosexuality a o jiných dodává spíš zprostředkované informace. Dokument i tak podle mne stojí za vidění.
Tohle je moje almodovarská srdcovka. Jestli nemáte rádi jeho nejbláznivější filmy, můžete klidně ohodnotit nulou. Má všechno, co má Almodovarův film o jeptiškách mít - tygra, lesbickou matku představenou závislou na drogách, jeptišku píšící zamilované romány a zpěvačku ukrývající se před zákonem. Scéna pěveckého vystoupení před matkou představenou patří k mým nejoblíběnějším scénám vůbec. A ty emoce na konci...
Dojmy z filmu by se asi měly rozdělit na to, jestli ho brát jako fikci nebo na něj klást nároky životopisu. Film samotný se mi líbil, i když je natočen možná až přehnaně staromilsky bez nějakých experimentů a některé momenty mi přišly příliš strojené. Na filmu není moc vidět, že se odehrává během 15 let a herečky působí stále velmi mladě. Pro zajímavost fotka Elizabeth Bishop a Loty de Macedo Soares z roku 1962 http://1url.cz/9lX5 Je velikou ironií, že život básnířky Elizabeth Bishop, která svůj intimní život v dílě téměř nezobrazovala a byla proti přílišnému popisu osobních...
Z dobrého komiksu lesbické autorky vznikl tříhodinový paskvil. Původní příběh byl také hodně erotický, ale přirozeně. Ve filmu je z toho nějaké hodně dlouhé převelice bizárové porno. Autorka komiksu film odmítla. Vůbec se jí nedivím. Druhá polovina filmu je jednak zcela jiná než komiks a jednak je to celé o šu... Režisér má asi rád Švankmajera, protože všechny postavy ve filmu dost otravně jedí - a to zejména těstoviny, ostatně vlastní nudle polyká i hlavní hrdinka... Podle mého názoru a všech leseb, co znám osobně a toto veledílo viděly, je to taková fantazie heterosexuálního...
Doporučuji. Možná to není taková bomba jako jiné adaptace děl Watersové, ale rozhodně to stojí za vidění už jen kvůli hereckým výkonům a kvalitnímu zpracování. Dobrá práce BBC.
Téma chybějícího sexu/vášně v dlouhodobém vztahu, kdy touha jednoho je přehlížená, je zobrazeno reálně, ale nějak mě film nenadchnul. Přes spoustu sexu mi to celé přislo neosobní a k postavám jsem si nenašla vztah. Byly mi všechny vlastně jedno. Třeba to byl účel. Možná mi chybělo ještě víc humoru, ironie... Kladem jsou většinou vysportované postavy hereček ;-)
Sranda, pokud berete tenhle typ nadsázky.
L zápetka není jádrem příběhu, ale i tak (možná tím víc) film vřele doporučuju.
Velmi povedený, střízlivě natočený film o honbě na čarodějnice v armádě a jak se říká "drama jednotlivce". A navíc s Helen Baxendale:)
Strašně nudná blbost. Nesympatické hrdinky. Prostě další z rádoby artových lesbických filmů.
Pro mne překvapivě silný televizní film. Film nefunguje jen jako běžný životopis. Spisovatelka Daphne du Maurier je zde pojednaná jako člověk, který není schopen společensky, ale ani sobě přiznat svou homosexualitu (či bisexualitu). A také jako člověk, který chová největší náklonnost k někomu, kdo jí to nikdy stejným způsobem nemůže oplatit. V obojím se ukazuje její nevyrovnanost nebo možná nevyzrálost, přestože navenek jí záleží na tom, aby vypadala seriozně a společensky spořádaně.
Tenhle snímek mě naprosto pohltil. Osobně se mně žádný film dlouho takhle nedotknul. Vykašlete se na stahování a běžte do kina, dokud to jde.
Jde o trochu výchovný film. V porovnání s cynismem a drsností Sugar Rush nebo Skin působí opravdu profesorsky a člověk se musí občas usmát. Na druhou stranu ty problémy jsou opravdové a někteří rodiče by se na tento film podívat měli.
Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Kvalitou převyšuje většinu filmů s L tématikou.
Film podle skutečných deníků Anne Lister, které byly psány v zakódovaném písmu. Film se mi líbil, ale byl na možná příliš romantizovaný a vynechal některé důležité skutečnosti ze života Anne Lister, které by rušily romantické vyznění. Přesto doporučuji. Určitě stojí za vidění. Třeba už jen pro Annu Madeley, která zazářila už v Affinity.