Podrobnosti recenze

7.7 5 10
Filmobanka
tomas106
tomas106
Prosinec 14, 2016 4437
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
10.0
Film je natočený veskrze severskou formou, žádný hollywoodský mainstream (?díkybohu?), takže přestože byl Tom of Finland osobnost, která ve své době hodně ovlivnila gay komunitu a „pomohla zažehnout plameny gay revoluce“, nečekejte žádné šílené zvraty, šokující odhalení nebo plamenné projevy.
Je to prostě příběh jednoho (ne)obyčejného života, který reflektuje jen to, co on sám zažil a nevyjadřuje se k tehdejším velkým tématům jako AIDS nebo rozdílný přístup k homosexualitě ve Finsku a Kalifornii... prostě je jen ukazuje z jeho pohledu... a to se mi moc líbilo?
Musím říct, že za mě jsou jeho obrázky úžasný, do detailu propracovaný a plný namakaných, testosteronem nabušených borců v koženém oblečení... a často na motorkách ???
Bez mučení přiznávám (a klidně mě za to můžete odsoudit), že retrospektivu, kterou na konci filmu vytiskl, bych chtěla mít doma v knihovně... někde hodně nahoře, kde by na ni nedosáhly děti ?
„V Kalifornii jsou skoro všichni jako my. Heteráci jsou tam občas obětí šikany. Ale v takových případech je třeba zasáhnout.“

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.